poniedziałek, 29 listopada 2010

Cyfrówka w trybie "Plaża/śnieg"

Padający za oknem śnieg to, nie licząc możliwości ulepienia bałwana i obrzucania się śnieżkami, kolejna okazja do przetestowania wbudowanego w Xperię X8 cyfrowego aparatu. Wspomniałem wcześniej o trybach tematycznych, dzięki którym możemy polepszyć jakość wykonywanych zdjęć. Okazuje się, że obecną pogodę producent również przewidział, dedykując jej opcję "Plaża/śnieg". Czy dzięki niej zdjęcia faktycznie nabierają rumieńców? Przekonajcie się sami:Jak widać, wbudowana cyfrówka bez problemu radzi sobie w nowych warunkach pogodowych. Zdjęcia są jasne i wyraźne, a kolory dobrze odwzorowane. O wysokiej jakości ujęć najlepiej świadczy brak jakichkolwiek pikseli, które możemy dostrzec dopiero przy naprawdę dużym powiększeniu obrazu. Oczywiście zastosowana w telefonie matryca - jeśli porównać ją do tej z Xperii X10 - charakteryzuje się mniejszą ilość szczegółów, ale raz, że oba modele to dwie zupełnie różne półki cenowe, a dwa - efekt końcowy mimo to jest zaskakująco dobry.

Wniosek? Bez problemu możecie zabrać Xperię X8 na stok narciarski lub na spacer do lasu i nie martwić się o jakość wykonywanych fotografii. Te, dzięki dobrej optyce i przyzwoitym parametrom, z pewnością będą udane. :-)

2 komentarze:

  1. W Kluz tez mielismy snieg, tez zrobilem pare zdjec a teraz pisze to z pubu, Roland.

    OdpowiedzUsuń
  2. z tego co widzę, to x8 w czarnej obudowie, chociaż standardowe są białe. Kupowałeś ją u operatora, w SE czy dokupiłeś obudowę oddzielnie?

    OdpowiedzUsuń